مرداب هسل

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۶
  • نظرات : بدون دیدگاه

تور سه روزه نمک آبرود و مرداب هسل

مردابی در نزدیکی روستای طلاجو از توابع شهرستان چالوس در دل جنگل های انبوه مشعل وجود دارد که آن را مرداب هسل می نامند. وجه تسمیه ی انتخاب این نام اینست که در زبان مازنی در اصطلاح به آب راکد هسل میگفتند از این رو اینجا به مرداب هسل معروف گشته است.

این جاذبه ی رنگارنگ در هر فصل رنگ تازه ای به خود میگیرد.در فصل بهار و تابستان جلبک های ان سبز رنگ است به رنگ زمرد ناب و با اتمام تابستان و شروع پاییز و زمستان به رنگ عقیق قرمز در می آید…

صدای آواز پرندگان از دل جنگل به گوش می رسد و روحتان را پرواز میدهد. اینجا میتواند سوژه ناب عکاسی یا نقاشی تان باشد.

برای رسیدن به مرداب هسل باید از جنگل مشعل عبور کنید. برای سفر گروهی نیاز به مجوز جنگلبانی دارید. ولی سفر گروهی به این منطقه بسیار لذت بخش است. میتوانید گوشه ای زیرانداز پهن کنید و از تماشای منظره ی زیبای مرداب و طعم آش ذغالی و عطر چای آتشی لذت ببرید. میتوانید بر تاب معلق در میان درختان سوار شوید و آژادانه در هوا تاب بخورید و مرداب را نظاره کنید.

آژانس مهراندیشان که سابقه ای درخشان در برگزاری تورهای ایرانگردی دارد تور مرداب هسل را در فصل های معتدل سال به صورت تور یک روزه و دو روزه که با تور نمک آبرود ترکیب میشود برگزار میکند.

 

دیگر تورهای آژانس مهراندیشان:
تور کویر مصر   تور نمک آبرود  تور ساحل و جنگل گیسوم   تور یزد   تور ماسال   تور ابیانه    تور کاشان   تور کویر مرنجاب   تور دریاچه ارواح   تور مرداب هسل   تور کویر کاراکال   تور آفرود   تور رفتینگ    تور جنگل ابر  تور سرعین   تور ماسوله    تور لرستان    تور اسالم به خلخال   تور جنگل راش   تور تنگه واشی   تور یک روزه   تور دو روزه   تور شاد تور گلاب گیری کاشان   تور دریاچه ارواح   تور یک روزه  تور سرعین اردبیل آستارا